Vyhlášení vítězných fotografií za měsíc duben

2018

                Nezvykle slunné počasí pro tento měsíc vytváří ostré světlo a často znesnadňuje fotografům práci, ale věřím, že naši foto-soutěžící se s tím obstojně vypořádali... A jdeme hodnotit.

1.místo

foto č. f4_5

                autor: Karolina Morrison (doplněno redakcí po ukončení soutěže)

 2018 f4 550FC2B3D 428C F8B7 D3DC DA04D04F987A

                Ano duben, to jsou pro mě konečně (po dlouhé šedi zimy) barvy. A tento záběr mi nabídl červenou, modrou, a dokonce i lososově růžovou a špetku žluté, plus neodmyslitelná dubnová zeleň... tak to už je skutečně celá paleta. A když barvy, tak květiny a když květiny, tak zahrádka, a ta mi také skvěle zapadá do tématu měsíce. Spokojený výraz psího zahradníka, který se doslova kochá pohledem jak mu to pěkně roste... Technická kvalita - ostrost, sytost barev a měkké světlo. Pravda mírně rušivá zástavba tam vzadu, ale zase díky ní je jasné, že jde o vlastní zahrádku, což je tématicky vhodnější pro vyjádření příběhu „o malém zahrádkáři“, než například obecný, okrasný park.

2.místo

foto č. f4_22

                autor: Jana Aková (doplněno redakcí po ukončení soutěže)

 2018 f4 222382263D 0EB1 C25B 7135 74CCD2B9622F

                Skutečně velice poetický až snivý obraz. Říká se, že fotografovat člověka tak, aby vznikl dobrý portrét, znamená rozumět mu a mít ho rád... o pejscích to platí nepochybně také, jak vidíme na tomto krásném snímku. Ačkoli je zde použita spíše nepopulární středová kompozice a došlo k reverznímu nasvícení (osvětleno pozadí snímku, kdežto popředí + hlavní objekt je ve stínu). Fotografii to spíše přidalo na zajímavosti než aby jí to poškodilo.  

Technicky: perfektní ostrost a prokreslení detailů, ale jsou tam i drobné přepaly...

Celkový dojem: fotografie působí velmi příjemným, klidným dojmem a udržela si svůj půvab i důstojnost.

3.místo

foto č. f4_4

                autor: Karolina Morrison (doplněno redakcí po ukončení soutěže)

 2018 f4 48C525ED1 470F 56CD B537 E35C02DA49E7

                Koukám na vybrané fotografie... no někdo má holt „napuštěný, rozpuštěný a vypuštěný“ a my tu máme zase „sedící, stojící a ležící“. Opět snímek který potěší nejen diváka, ale i mne coby hodnotící porotu, svou kompozicí – krásně využité přírodní orámování pejska kmeny stromů, a také dobře zvoleným měkkým světlem bez ostrých stínů či naopak přepalů. Pejsek se dívá přímo do objektivu, takže divák má pocit že s ním komunikuje a zároveň působí přirozeně, spokojeně, elegantně... a samozřejmě i toto je přenášeno na diváka a to by dobrá fotografie měla také umět – buď přenést nebo vyvolat nějaký vnitřní pocit.  

Přeji vám dobré světlo i v příštím měsíci.

 

Václav Kindl  

Automatický překladač

Důležitá upozornění

Upozornění pro zájemce o štěňata bobtailu‼️ Při výběru se ujistěte, že štěnata jsou z chovatelské stanice FCI. Existuje stále více organizací, které vydávají své "průkazy původu". Tyto PP však nejsou FCI a štěně z takového chovu je pro nás stejné jako bezpapírové. Příkladem jsou organizace UCI nebo INTERNATIONALER RASSEHUNDE VERBAND E.V. 
Národní a Mezinárodní VÝSTAVY PSŮ NA ROK 2024 ZDE 

Klubová inzerce

ŠTĚŇATA



OSTATNÍ



BOBTAIL V NOUZI