image001Již mnoho let patříme k lidem, kteří se rozhodli odejít z města do lesa. I díky tomu máme možná víc domácích mazlíčků, než je ve městě obvyklé. Máme osm psů (samozřejmě bobíků), tři kočky, tři papoušky, občas i nějakou myšku (nechtěnou), přes léto zapůjčené do výběhu před chatou dvě vydry říční a od letošního podzimu i jedno vydřátko – Matýska.
 
 
image002
Matýsek není vydra říční, ale vydra malá, někdy nazývána i vydra asijská. V dospělosti váží maximálně 5 kg. V zimě musí bydlet v teple, proto se Matýsek stal součástí naší domácnosti. Bydlí ve velké kleci s prolézačkami, ale nejraději ze všeho má rád chvilky, kdy může volně pobíhat po místnostech a objevovat nové prostředí. Jako každé mláďátko je Matýsek roztomilý a hravý, rád rozvazuje tkaničky, „uklízí“ pantofle a okusuje, co se dá. Při pohledu na lahvičku s mlékem piští nadšením. Nebojí se ničeho, ani koček a papouškům šplhá po klecích.
 
 
image003

No a co Matýsek a naši bobíci? S těmi si hraje na honěnou, schovávanou a nejraději ze všeho budí ze spaní. No to je radosti, když je tenhle malý tvoreček probudí. A ptáte-li se co na to psi, buďte bez obav, jsou šťastní a Matýskovy výzvy rádi přijímají! Jen my si stále nemůžeme moc zvyknout na představu, že nám jednoho dne zbourají dům nad hlavou. A když už je opravdu hodně unaven, vleze naší nejstarší fence Kátě do kožichu a tvrdě usne.

image004

 

Klára Hájková

Automatický překladač

Důležitá upozornění

Výbor Bobtail clubu ČR s lítostí oznamuje, že nás navždy opustil významný a dlouholetý chovatel a především kamarád Joachim Pilz, který velmi přispěl k rozvoji chovu bobtailů v ČR. V jeho osobě ztratil ,,bobtailí svět" velmi mnoho. Vzpomínáme s úctou a láskou

-----------------------------------------

POZOR! Přestože je Valtický víkend relativně daleko (14+15.9.), je nutné řešit ubytování již nyní! Hotel Hubertus je zavřený (rekonstrukce). REZERVUJTE SI UBYTOVÁNÍ VE VALTICÍCH NYNÍ! PROPOZICE A PŘUHLÁŠKA ZDE

..................................................

NOVÉ  Výsledky DUBNOVÉHO kola fotosoutěže  ZDE
.................................................

nové KV KONOPIŠTĚ 1.5.2019 - VÝSLEDKY A FOTO ZDE

CLUB SHOW KONOPIŠTĚ 1.5.2019  - RESULTS AND PHOTOS HERE

....................................................

info: EURO OES SHOW 2019

Upozornění pro zájemce o štěňata bobtailu‼️ Při výběru se ujistěte, že štěnata jsou z chovatelské stanice FCI. Existuje stále více organizací, které vydávají své "průkazy původu". Tyto PP však nejsou FCI a štěně z takového chovu je pro nás stejné jako bezpapírové. Příkladem jsou organizace UCI nebo INTERNATIONALER RASSEHUNDE VERBAND E.V. 
EURO OES SHOW 2018 výsledkyZDE, FOTO ZDE
Článek Klíšťata a jak na ně  ZDE
EURO OES SHOW 2017 VALTICE  výsledky a foto ZDE

KLUBOVÉ VÝSTAVY PSŮ NA ROK 2019 ZDE

Národní a Mezinárodní VÝSTAVY PSŮ NA ROK 2019 ZDE 

Klubová inzerce

ŠTĚŇATAOSTATNÍBOBTAIL V NOUZI