image001Již mnoho let patříme k lidem, kteří se rozhodli odejít z města do lesa. I díky tomu máme možná víc domácích mazlíčků, než je ve městě obvyklé. Máme osm psů (samozřejmě bobíků), tři kočky, tři papoušky, občas i nějakou myšku (nechtěnou), přes léto zapůjčené do výběhu před chatou dvě vydry říční a od letošního podzimu i jedno vydřátko – Matýska.
 
 
image002
Matýsek není vydra říční, ale vydra malá, někdy nazývána i vydra asijská. V dospělosti váží maximálně 5 kg. V zimě musí bydlet v teple, proto se Matýsek stal součástí naší domácnosti. Bydlí ve velké kleci s prolézačkami, ale nejraději ze všeho má rád chvilky, kdy může volně pobíhat po místnostech a objevovat nové prostředí. Jako každé mláďátko je Matýsek roztomilý a hravý, rád rozvazuje tkaničky, „uklízí“ pantofle a okusuje, co se dá. Při pohledu na lahvičku s mlékem piští nadšením. Nebojí se ničeho, ani koček a papouškům šplhá po klecích.
 
 
image003

No a co Matýsek a naši bobíci? S těmi si hraje na honěnou, schovávanou a nejraději ze všeho budí ze spaní. No to je radosti, když je tenhle malý tvoreček probudí. A ptáte-li se co na to psi, buďte bez obav, jsou šťastní a Matýskovy výzvy rádi přijímají! Jen my si stále nemůžeme moc zvyknout na představu, že nám jednoho dne zbourají dům nad hlavou. A když už je opravdu hodně unaven, vleze naší nejstarší fence Kátě do kožichu a tvrdě usne.

image004

 

Klára Hájková

Partnerské weby

brit logo

animal health

Super ZOO Banner

royalcanin Banner

hunter banner

manner

peleskova co logo

genomia logo 0

sklenickaeu

Bobtail Club

Automatický překladač

Důležitá upozornění

KLUBOVÉ VÝSTAVY PSŮ NA ROK 2024 ZDE

CLUB SHOWS 2024 HERE 

Od 01.07.2024 vstupuje v platnost nový Výstavní řád ČMKU a FCI, znění obou řádů je dispozici na internetových stránkách ČMKU:

VÝSTAVNÍ ŘÁD ČMKU (cmku.cz)

https://www.cmku.cz/data/dokumenty/2398-vystavni-rad-fci-platny-od-172024.pdf

Upozornění pro zájemce o štěňata bobtailu‼️ Při výběru se ujistěte, že štěnata jsou z chovatelské stanice FCI. Existuje stále více organizací, které vydávají své "průkazy původu". Tyto PP však nejsou FCI a štěně z takového chovu je pro nás stejné jako bezpapírové. Příkladem jsou organizace UCI nebo INTERNATIONALER RASSEHUNDE VERBAND E.V. 
Národní a Mezinárodní VÝSTAVY PSŮ NA ROK 2024 ZDE 

Klubová inzerce

ŠTĚŇATAOSTATNÍBOBTAIL V NOUZI