agility3
 
Tak už je to tady. Budík nás všechny nelidsky vzbudil o půl sedmé ráno a za velkého paniččinýho mumlání a věčných připomínek ohledně mého hárání vstávala celá rodina včetně mě tj. mé maličkosti Taimee, celým jménem Barking Bobby´s Taimee Aryakas Evdoxia. Podle nervozity paničky a hlavně podle včerejší dávky mého papáníčka (zase mi ho snížili na polovinu obvyklé dávky) mi hned bylo jasné, že páníci mají něco v plánu. Tak jsem začala různě poskakovat, trošku se jim plést pod nohy a hlavně kempovat u hlavních vchodových dveří aby náááhodou mě doma nezapomněli J. Panička se snažila sbalit všechny věci a na nic nezapomenout (stejně určitě něco doma zapomene! To víte, už ji znám 18 měsíců a je to pořád stejný. Akorát zapomíná pokaždé něco jiného J). Rychle jsme nasedli do auta a frčeli směr Velká Bíteš kde k nám nastoupila moje psí kámoška JRT Bonnie a její panička Bětka. Do cíle jsme díky objížďce dorazili s mírným zpoždění ale naštěstí tyto závody pořádá můj domácí agility klub Amonra Čebín, kteří si nás po paniččině sms o našem zpoždění odškrtli v prezenčce. Při příjezdu panička nezapomněla všem oznámit, že mám „své dny“ a mají si hlídat své pejsky. A zároveň slíbila, že se nebudu moc producírovat okolo parkuru. Aaaach jo! A já se tak ráda koukám na ostatní jak běhají. Panička na chvilku ode mě a páníka odběhla a vracela se zpátky se strašně smutným obličejem. Slyšela jsem jak říká páníkovi, že na startovce jsou samé border kolie a prý takový počet těch „černo-bílých klonů“ jsme nikdy ve skupině neměli. A nezapomněla dodat, že nemáme šanci na umístění a vůbec nechápe co tu děláme JJ.
O půl desáté to začalo: první na řadě byla HRA Gambler, kde úkolem bylo proběhnout parkur podle svého a nasbírat co nejvíce bodů za správné překonání překážky během určeného časového limitu. Já jsem šla na start jako třetí. Panička mě pořád povzbuzovala abych běžela rychleji a rychleji tak jsem se zakousla a lítala jsem jak „torpédo“. Oběhly jsme spolu všechno co mi panička naplánovala. A po odběhnutí všech v kategorii LA byly vyhlášeny výsledky a já jsem byla první. To je paráda!!! Snad bude při nás stát štěstí i do dalších závodů.
Od této chvíle nám začínají závody pouze ve své kategorii LA0. Kolem jedenácté jsme šly s paničkou znovu na start tentokrát na závod Agility. Vyrazila jsem jak tryskáč směrem na překážky a musím uznat, že mi panička nestíhala a svou pomalostí mě to i trošku kazila ale i tak jsme celý parkur doběhly a měly jsme jednu chybičku (shodila jsem na skočce tyčku). Panička s napětím sledovala výkony všech mých soupeřů a pak po doběhnutí poslední borderky konstatovala, že by jsme se měly umístit. Jen co Maruška vyvěsila výsledky Agility LA0 tak panička utíkala se mrknout jak jsme doběhly J. Jo, jo to je ten správný adrenalin… výsledky závodů J. Aaa panička se vrací, hodně se směje a všichni ji gratulují. Jsme na druhém místě, hurrrááááá! Teď jenom si nezkazit naše umístění, ten JUMPING nám musí vyjít.
Kolem druhé hodiny odpoledne se přiblížila hodina J tj. JUMPING a my jsme šly naposledy na start. Panička cestou na parkur byla nervózní a pořád mi říkala, že to musíme dát. Panička mě usazuje před startem, poodchází k další překážce, slyším píšťalku rozhodčího, pohled paničky a najednou slyším její vpřed a já vyrážím rychle za ní. Na parkuru je pár pastí. Málem jsem do jedné vlítla a mohly jsme se disknout, ale panička na mě začala hodně volat, tak jsem rychle stočila svůj skok a pokračovaly jsme dál. Letím jak jen rychle mi to jde a najednou jsem v cíli. Panička dobíhá za mnou do cíle, lehá si ke mně a začíná se se mnou mazlit. Říká mi, že jsem její brouček, šikulka šikovná a nezapomíná dodat, že umím běhat i rychleji JJJ. Hned po vyvěšení výsledků panička jde se mrknout na výsledky a znovu s velkou radostí a úsměvem se vrací zpátky. Jsme znovu na druhém místě. Přišla jsem o drahocennou vteřinu, která rozhodla o mém umístění, tou pastí. Ale to vůbec nevadí, měly jsme s paničkou opravdu super běh. Teď jen panička čeká jak dopadneme v celkovém součtu Agility a Jumpingu.
Přichází vyhodnocení všech kategorií a já vím, že budu stát celkem 4x na bedně tj. za hru, Agility, Jumping a součet Agility a Jumping. Uuuuž je to tady: vyhlašuje se HRA třetí, druhé a moje první místo. Maruška čte moje jméno a ozývá se hlasitý potlesk a volání až není Marušku slyšet. Dostávám nádhernou medaili, pytlíky granulí, hračku a diplom. Pak se vyhlašuje AGILITY kde jsem získala druhé místo – znovu dostávám medaili, pytlíky granulí, hračku a diplom, JUMPING – druhé místo - dárečky jsou podobné. Netrpělivě čekáme s paničkou na SOUČET AGILITY A JUMPINGU a uuuž to přichází. Třetí místo – neslyším svoje jméno, tak snad druhé místo by mohlo vyjít. Vyhlašuje se druhé místo a my pořád nic. Panička kroutí hlavou a říká, že je to podezřelé, přichází vyhlášení prvního místa a najednou slyším svoje jméno… Hurááá!! Jsem první, to je paráda. Všichni nám gratulují a já dostávám dřevěný pohár, diplom, pytel granulí, hračku…
Musím uznat, že tento den se nám hodně povedl a i kdybychom se neumístili tak máme skvělý pocit za super skvělé běhy a seznámení s novými lidičkami stejně postiženými jako my. A určitě tyto závody nejsou a nebudou naše poslední. Naše výsledky v agility můžete sledovat na mých webových stránkách www.cervenahospoda.cz/bobtail v oddílu Naše holky/Taimee a odkaz Agility.
za velkého přispění paničky sepsala Taimee

Partnerské weby

brit logo

animal health

Super ZOO Banner

royalcanin Banner

hunter banner

manner

peleskova co logo

genomia logo 0

sklenickaeu

Bobtail Club

Automatický překladač

Důležitá upozornění

KLUBOVÉ VÝSTAVY PSŮ NA ROK 2024 ZDE

CLUB SHOWS 2024 HERE 

Od 01.07.2024 vstupuje v platnost nový Výstavní řád ČMKU a FCI, znění obou řádů je dispozici na internetových stránkách ČMKU:

VÝSTAVNÍ ŘÁD ČMKU (cmku.cz)

https://www.cmku.cz/data/dokumenty/2398-vystavni-rad-fci-platny-od-172024.pdf

Upozornění pro zájemce o štěňata bobtailu‼️ Při výběru se ujistěte, že štěnata jsou z chovatelské stanice FCI. Existuje stále více organizací, které vydávají své "průkazy původu". Tyto PP však nejsou FCI a štěně z takového chovu je pro nás stejné jako bezpapírové. Příkladem jsou organizace UCI nebo INTERNATIONALER RASSEHUNDE VERBAND E.V. 
Národní a Mezinárodní VÝSTAVY PSŮ NA ROK 2024 ZDE 

Klubová inzerce

ŠTĚŇATAOSTATNÍBOBTAIL V NOUZI