Vyhlášení vítězných fotografií za měsíc říjen 2018

                Skutečně, podzimní období se ukázalo jako velice inspirativní a já nevěděl nad kterou soutěžní fotografií, jásat dřív... Kritéria posuzování již všichni známe jistě zpaměti, tak tedy hurá na výběr...

*vysvětlivky: TK – Technická Kvalita, HO – Hloubka Ostrosti, K – Kompozice *

1.místo

               foto č. f10_18

                autor: Martina Matuščinová (doplněno redakcí po ukončení soutěže)

2018 f10 183DD20444 61F9 4CA5 B16F 3D99CC41F2F3

                Je mi ctí a téměř i státním svátkem obsadit tento snímek do pozice prvního místa. Tohle není jen fotka, tohle už je přímo obraz, a pro mne krásná podívaná.

TK: ostrost jak břitva, K + sbíhající se linie k hlavnímu objektu, luxusní barvy, skvělý světlo, HO, ...dramatickou atmosféru zde vytváří především temné nebe, dynamiku fotografie zajišťuje vítr co rozevlává srst, listy v trávě... to vše dohromady působí velmi silným dojmem opravdového podzimu. Gratuluji.  

 

2.místo

               foto č. f10_9

                autor: Karolina Morrison (doplněno redakcí po ukončení soutěže)

 2018 f10 9AFB5A519 D1AB 7355 ED64 22D621BAC5A5

                A hned další „pecka“ nejdůležitějším faktorem tohoto záběru jsou barvy a kompozice. Kamenitá struktura na zdi skvěle doplňuje kamenitou strukturu na zemi, v kombinaci s vertikálními liniemi vrat a kmenu v přímém kontrastu horizontálních linií kování vrat, horní zárubeň a linie přechodu zeď/podlaha... dokonce zde rozpoznávám něco jako zlatý řez. Krásná, kontrastní dynamika měkkých, ale přitom výrazných světelných přechodů... a výsledkem je vynikající atmosféra omšelosti a oprýskanosti coby zrcadlení k melancholické povaze pozdního podzimu...

Jen jedna poznámka k postprocesu: připadá mi, že proběhlo jakési odšumování, což mírně „rozmatlalo“ kresbu v tedailech a to je škoda, fotografii to uškodilo víc než šum a zrno ponechat... (netřeba zacházet do detailů... existuje mnoho odšum. algoritmů, nutno zvolit ten správný podle charakteru šumu a zrna...)

 3.místo

               foto č. f10_3

                autor: Jitka Lacigová (doplněno redakcí po ukončení soutěže)

 2018 f10 33BB6E7DB 2198 A4BA 6A77 0331B1161A1D

                Opět velmi dynamická scéna, dramatické nebe, energie co z fotografie vyzařuje je   založena především na efektech, jenž vytváří větrné počasí (roztrhané mraky, rozevlátá srst, rozpohybované trsy trávy...). Technicky zdařilé, ostrost, kresba, zaostření na oči, i přes poměrně ostré světlo je dobře zvládnutá expozice. Kompozičně v pořádku, pejskové jsou v záběru kompletně, žádný ořez tlapek ani ocásků (ano ovšem, stín trochu oříznutý je, ale stín není v tomto případě hlavní motiv).

A to je pro tento díl vše, samozřejmě sešlo se více zajímavých fotek, které by si zasloužily alespoň pár slov, ale bohužel, do „tří-místného“ vyhodnocení se nám prostě nevešly...

...tak alespoň jednu mi dovolte zviditelnit – nebodovaná cena za „kreativitu“

pracovní název: „Provazochodec“ , autor: Michal Fišer (doplněno redakcí po ukončení soutěže)

 2018 f10 111BC5A7EE 5710 99DE 8ADC A250EEF35AB2

                                                                                                                                                                   Václav Kindl  

 

Automatický překladač

Důležitá upozornění

Upozornění pro zájemce o štěňata bobtailu‼️ Při výběru se ujistěte, že štěnata jsou z chovatelské stanice FCI. Existuje stále více organizací, které vydávají své "průkazy původu". Tyto PP však nejsou FCI a štěně z takového chovu je pro nás stejné jako bezpapírové. Příkladem jsou organizace UCI nebo INTERNATIONALER RASSEHUNDE VERBAND E.V. 
Národní a Mezinárodní VÝSTAVY PSŮ NA ROK 2024 ZDE 

Klubová inzerce

ŠTĚŇATAOSTATNÍBOBTAIL V NOUZI