Vyhlášení vítězných fotografií za měsíc červen 2018

                Jsme v polovině fotosoutěže, a protože kalendář už se začíná pomalu rýsovat, je třeba zhodnotit i červnové fotografie. A skutečně je z čeho vybírat neboť účast i kvalita byla nadprůměrná...

1.místo

foto č. f6_27

autor: Jana Aková (doplněno redakcí po ukončení soutěže)

 2018 f6 27AD65EDCF 2865 D074 86C9 E831B1B4D9D2

                “Fotografie“ význam toho slova je v podstatě „kreslení světlem“. Tento snímek vyniká nejen technickou kvalitou, jak již víme (ostrost/šum/kresba v detailech/barevné podání/hloubka ostrosti/kompozice atd...), ale především krásným světlem. Autor/ka vítězného snímku si počkal/a s focením na to správné světlo a počasí... a to se samozřejmě vyplatilo, výsledkem je výborná fotografie s jedním malým bezvýznamným mínusem, a to je ten mírně rušivý prvek klasu v popředí. Ano jsem zlej, přísnej a spravedlivej :-)

2.místo

foto č. f6_23

autor: Karolina Morrison (doplněno redakcí po ukončení soutěže)

 2018 f6 233FF2B59E 998C 743B 53EA 7CC2D2CC7B29

                Druhé pořadí obhájila fotografie vyznačující se velmi uklidňujícím dojmem. Žádný náročný děj, žádné rušivé prvky, velice mírné světlo i velmi decentní kontrast a jemné přechody barev... Dobře zvolené nízké clonové číslo fotoaparátu zajistilo rozostření prostoru za hlavním fotografovaným objektem což ovšem zvyšuje potřebu přesně zaostřit na obličej a nejlépe na oči, v tomto případě je to zcela v pořádku takže velmi dobře odfoceno. Travnaté trsy při pravém okraji vytváří optickou protiváhu nebo jakýsi kontrapunkt, trávě lemující levý okraj, tedy jak kompozičně tak i barevně je snímek vyvážený.

3.místo

foto č. f6_1

autor: Petra Klásková (doplněno redakcí po ukončení soutěže)

 2018 f6 14E968120 803D 6383 9F11 B03B39AC9583

                Roztomilá scenérie o jednom strážci pole, kterého ta práce vyloženě baví (podle usměvavého výrazu hafíka). Krásná a výrazná barva klasů vytvořila jakousi jednolitou plochu a tím se postarala o to, aby se pejsek na snímku opticky neztrácel. I když by se dalo říci, že se jedná již o minimalistickou fotografii, přesto (a dost možná právě proto), hlavní fotografovaný objekt prostě nepřehlédnete...

Technicky zdařilá práce, ostrost, barevnost, expozice, zaostření to vše je v pořádku, jednu malou připomínku bych směřoval ke kompozici, a to nahoře příště ponechat trošku víc prostoru pro nebe, má lehce nádech do modra - tak ať Vincent van Gogh tam má ty svoje oblíbené barvy ;-)

Václav Kindl  

Automatický překladač

Důležitá upozornění

Upozornění pro zájemce o štěňata bobtailu‼️ Při výběru se ujistěte, že štěnata jsou z chovatelské stanice FCI. Existuje stále více organizací, které vydávají své "průkazy původu". Tyto PP však nejsou FCI a štěně z takového chovu je pro nás stejné jako bezpapírové. Příkladem jsou organizace UCI nebo INTERNATIONALER RASSEHUNDE VERBAND E.V. 
Národní a Mezinárodní VÝSTAVY PSŮ NA ROK 2024 ZDE 

Klubová inzerce

ŠTĚŇATAOSTATNÍBOBTAIL V NOUZI