Vyhlášení vítězných fotografií za měsíc leden 2018

                Rád vás opět vítám, u zahájení dalšího roku foto soutěže s Bobtailclubem. Vidím zde spoustu krásných fotografií, které jste posílali v průběhu minulého měsíce, a tady je první letošní výběr:

        1.místo

foto č. f1_19

         autor: Martina Matuščinová (doplněno redakcí po ukončení soutěže)

2018 f1 1911796BFA 0158 58CC 53BE 8DAA70095FBE

                Dle mého fotografického mínění je právě tato fotka ta pravá, co patří na první místo... ani nevím kde chválit dřív, vše do sebe zapadá perfektně, téma - dokonce i sněhové vločky, zaostřeno na „oči“ i když nejsou vidět :D perfektně zastavený pohyb vloček, krásně sladěné barvy pejska a prostředí, hloubka ostrosti, lehká vinětace co prostorově zvýrazní hlavní fotografovaný objekt. A jako kuriózní majstrštyk – ty dva stromy co „trčí“ z pejska, kdyby tam byl jen jeden z nich, tak by to působilo směšně, ale autor si s tímto problémem poradil mistrovsky, umístil je tak, že pejska de facto rámují a to neruší divákovo oko, ani fotku nezesměšňuje... foto působí tak uklidňujícím dojmem.

        2.místo

foto č. f1_1

         autor: Johana Kaskounová (doplněno redakcí po ukončení soutěže)

 2018 f1 18D8F66E4 3552 90BA F6CB 581CB6AE4828

                Světelně velmi dynamická fotografie, která má příběh s téměř dramatickou atmosférou, kterou snímku dodává nebe při západu nebo východu slunce. Protisvětlo mírně rozzářilo obrysy obou pejsků a to je vždy atraktivní a dělá to fotografii odlišnou od ostatních a tím samozřejmě i zajímavou... Technicky vzato – připadá mi, že je zaostřeno spíše na větve stromů na pozadí snímku, než na pejsky a to je trochu škoda, ještě se nám tam vloudil zřejmě odlesk od čočky objektivu...ale to není nic co by se nedalo snadno opravit v post procesu. Atmosféra a celkový dojem zde zvítězily nad drobnými technickými nedostatky a fotografie se vyšplhala na druhé místo.

        3.místo

foto č. f1_14

         autor: Jana Aková (doplněno redakcí po ukončení soutěže)

2018 f1 14D42D492C 5407 3C4D FDCB 768BD5AC3078

                V tomto měsíci se sešly vlastně tři druhy fotografií. Řekněme „singlovky“ tedy samotný pejsek, pak tu máme skupinky a nakonec jsem vybral tuto detailovku... Co na první pohled zaujme jsou barvy, už v náhledu jsem si řek „RGB“ červená mašle v kombinaci se zeleným plotem jsou dokonale komplementární barvy a k tomu navíc odstín sněhu táhne lehce do modra...možná že se stmívalo, možná že nebyla ideálně vyvážená bílá barva, a možná jeto umělecký záměr, ať tak či tak... výsledný obraz je barevně originální a rozhodně zaujme. TK (technická kvalita) – skvělá ostrost, kompozičně vzato (i když jen takový detail) ...ten kmen stromu v levém kraji snímku by v záběru být asi nemusel, ale kombinace výrazu pejska a detailního přiblížení učinilo z fotografie velmi pěkný portrét...

Vítězům gratuluji a všem vám děkuji za pozornost a především za účast...

Václav Kindl  

 

Automatický překladač

Důležitá upozornění

Upozornění pro zájemce o štěňata bobtailu‼️ Při výběru se ujistěte, že štěnata jsou z chovatelské stanice FCI. Existuje stále více organizací, které vydávají své "průkazy původu". Tyto PP však nejsou FCI a štěně z takového chovu je pro nás stejné jako bezpapírové. Příkladem jsou organizace UCI nebo INTERNATIONALER RASSEHUNDE VERBAND E.V. 
Národní a Mezinárodní VÝSTAVY PSŮ NA ROK 2024 ZDE 

Klubová inzerce

ŠTĚŇATAOSTATNÍBOBTAIL V NOUZI